ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

ROMAN SCHMUCKER

Narozen 23.8.1962 v Karviné. Studoval u A. Ovčáčkové na Lidové konzervatoři v Ostravě. Působí ve svobodném povolání. Zabývá se malířskou tvorbou, pracuje staromistrovskou technikou. Charakteristickým rysem jeho poetických obrazů s náměty potemnělých uliček historické Karviné-Fryštátu, pražských zákoutí v podvečerním svitu plynových lamp, nově i Frýdeckého zámku, je romantická nostalgie, připomínající atmosféru obrazů J. Schikanedera, jehož dílo bylo zdrojem prvotních inspirací. Protipólem této tvorby jsou geometrické abstrakce, v nichž jsou patrné ohlasy na tvorbu českých konkrétistů 70. a 80. let. Své dílo prezentoval na výstavách v ČR a Německu. Patří k zakládajícím členům výtvarné skupiny Chagall (od 2002). V roce 2010 zvítězil v celosvětové výtvarné soutěži Artists Gone Global, kde "zabodoval" s obrazem fryštátského zámku. Soutěž v několika výtvarných kategoriích vyhlásilo americké výtvarné centrum Art On Call.

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

80 x 60 cm, Frýdecký zámek (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

Frýdecký zámek s kočárem (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

40 x 30 cm, Ulice Hluboká (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

Frýdecký zámek (olej), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

50 x 40 cm, Na kampě (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

40 x 30 cm, Praha - Týnská ulička (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

Farní kostel (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

80 x 60 cm, Místecké náměstí (olej), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

Benátky (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

Frýdecký zámek, PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

37 x 52 cm, U kostela svatého Jana Křtitele (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

37x52 cm, Frýdecké náměstí (olej), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

35 x 50 cm, "UNGELT" - variace na motiv Schikanedera (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

55 x 60 cm, Ulice v noci (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

60 x 60 cm, Vlámský motiv (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

35 x 50 cm, Pražská ulička (olej), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

80 x 65 cm, Farní kostel (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

40 x 51 cm, Pražské zákoutí (olej), PRODÁNO

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Nová galerie v Olomoci

20. 09. 2021

Ve středu 22. září otevíráme v Olomouci zbrusu novou galerii na Ostružnické ulici 351/25 umístěnou v přízemí činžovního dvoupatrového domu. Ten vznikl na středověké parcele adaptací historického objektu s gotickými a renesančními sklepy a s barokními malovanými trámovými stropy. Secesní úprava pochází z let 1910-1912 (stavitelé B. Vodička a J. Juránek). Vysoký reliéf postavy Hanačky v národním kroji držící fotografický přístroj sloužil jako reklama fotografického ateliéru. Reliéf je dílem sochaře Hladíka. Objekt je od 3.5. 1958 prohlášen kulturní památkou! V nové galerii budeme nabízet jedinečné umění, které pro Vás budeme držet pod zámkem. Kdy jej odemknete, záleží jenom na Vás. Stačí se přijít podívat a zbytek bude na Vás. Nové autory, které do Olomouce přivádíme, Vám budeme na našich stránkách postupně představovat.


Novinky v galerii

14. 05. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění, jsme velmi rádi, že se naše galerie opět otevřela a můžeme se tak po čase znovu s Vámi osobně podělit o radost z výtvarných děl. Přerovská galerie i dále funguje dle provozní doby, kterou najdete na našich webových stránkách. Vaše oko určitě potěší nové a velmi vtipné obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA, květinové motivy JANY FRÝBLOVÉ a v neposlední řadě pohodové obrazy SIMONETTY ŠMÍDOVÉ. Srdečně Vás všechny zveme!


Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.