ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

MIROSLAVA JANOUŠKOVÁ

Narozena 1957 v Čeladné. Vystudovala techniku. Vliv beskydské krajiny a výtvarné nadání v ní vzbuzovaly pocity výtvarného projevu. Inspirací se stala beskydská krajina. Přesto, že její tvorba vycházela z motivů přírodních, nejedná se o realistický přepis krajiny, ale pokouší se zachytit pomíjivé pocity, vjemy a atmosféru. Pocit uklidnění nacházíme ve vyvážené barevnosti jejich maleb. Kromě malby se autorka věnuje také prostorové tvorbě. Vytváří v kombinaci kovu, skla, dřeva i jiných přírodních materiálů zajímavé objekty. Sklo dokáže přetvářet nejen do iluzorních tvarů, ale i užitkových předmětů.

    Autorka je členkou Unie výtvarných umělců ČR - výtvarného spolku ARKÁDA. Zastoupena v soukromých sbírkách v ČR, SRN, USA, Rakousko, Polsko, Kanada, Japonsko, Čína. Žije a tvoří v Novém Jičíně.

 

Samostatné výstavy (výběr 1991 - 2001)

1991 - Přerov, Galerie Dílo
1993 - Opava, Galerie Dílo
1997 - Nový Jičín, výtvarná síň MěKS
1998 - Bílovec, Muzeum
1999 - Opava, Galerie u Jakoba
2000 - Praha, Galerie, Cesty ke světlu Z. Hajného
2001 - Olomouc, Galerie Bohéma

 

Kolektivní výstavy:

1993 - Nový Jičín, Novojičínský Salón
1994 - Goerlitz, Německo
1997 - Vsetín, Okr. vlastivědné muzeum
1998 - Kujavy, Galerie Grunt
2000 - Praha, Průmyslový palác, Salón 2000
2000 - Frenštát p. Rad., Galerie MěÚ
2001 - Přerov, Galerie Centrum

 

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Nová galerie v Olomoci

20. 09. 2021

Ve středu 22. září otevíráme v Olomouci zbrusu novou galerii na Ostružnické ulici 351/25 umístěnou v přízemí činžovního dvoupatrového domu. Ten vznikl na středověké parcele adaptací historického objektu s gotickými a renesančními sklepy a s barokními malovanými trámovými stropy. Secesní úprava pochází z let 1910-1912 (stavitelé B. Vodička a J. Juránek). Vysoký reliéf postavy Hanačky v národním kroji držící fotografický přístroj sloužil jako reklama fotografického ateliéru. Reliéf je dílem sochaře Hladíka. Objekt je od 3.5. 1958 prohlášen kulturní památkou! V nové galerii budeme nabízet jedinečné umění, které pro Vás budeme držet pod zámkem. Kdy jej odemknete, záleží jenom na Vás. Stačí se přijít podívat a zbytek bude na Vás. Nové autory, které do Olomouce přivádíme, Vám budeme na našich stránkách postupně představovat.


Novinky v galerii

14. 05. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění, jsme velmi rádi, že se naše galerie opět otevřela a můžeme se tak po čase znovu s Vámi osobně podělit o radost z výtvarných děl. Přerovská galerie i dále funguje dle provozní doby, kterou najdete na našich webových stránkách. Vaše oko určitě potěší nové a velmi vtipné obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA, květinové motivy JANY FRÝBLOVÉ a v neposlední řadě pohodové obrazy SIMONETTY ŠMÍDOVÉ. Srdečně Vás všechny zveme!


Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.