
Autor se narodil v Ostravě a maluje už od svých dětských let. V průběhu ZŠ v Porubě navštěvoval LŠU. Techniku ve své tvorbě si také zdokonalil návštěvou výtvarně propagační školy v Ostravě.
Ve své současné tvorbě se převážně zaměřuje na krajinu Beskyd a Oderských vrchů. Oblíbil si kouzlo starých chalup, které maluje ve všech ročních obdobích v zářivých barvách přírody. Taktéž zachytil zákoutí některých našich měst - Olomouc, Brno, Uherské Hradiště, Znojmo, Frýdek-Místek.
Nejsou mu vzdálená ani zátiší a kytice, které maluje nejmilejší technikou, kterou je akvarel.
Ve všech jeho pracích k nám promlouvá láska k přírodě a sounáležitosti s ní. Ve svém přednesu barevných kombinací uspokojuje i estetické cítění divákovo a kladně na něj působí. Svou radost z barev předkládá také malováním abstraktních obrazů, kde uplatňuje výhody akrylových barev.
Své práce předvedl na výstavách (např.):
Výstavní síň Luhačovice
2 x Divadelní galerie Uherské Hradiště
Galerie Bohéma Olomouc
2 x Galerie Centrum Přerov
Galerie Na hradě Ostrava
Galerie Helga Třinec
Galerie Žerotín Přerov
Tématické zařazení:
25 x 45 cm, Stará cesta (akvarel), PRODÁNO
19 x 21 cm, Z Jablunkovska (akvarel), PRODÁNO
19 x 19 cm, Slunečnice (akvarel)
30 x70 cm, Podzim v podbeskydí (akvarel)
60 x 80 cm, Rovnováha (akryl)

Unikátní výstava se blíží ke konci
10. 04. 2012
Vernisáž k výstavě Český pozdní symbolismus v grafické tvorbě první poloviny 20. století uvedl Pavel Hlavatý. Na vernisáži se sešli obdivovatelé a sběratelé, kterým Pavel Hlavatý přiblížil vystavující autory. Potěšit se tímto kvalitním uměním můžete také v naší fotogalerii. Výstava končí 14. dubna2012. Máte proto poslední šanci ke zhlédnutí mnohdy i unikátních děl. Následně výstava poputuje do Číny.
Maxmilián Švabinský a další v naší galerii!
04. 03. 2012
Galerie pod zámkem a Pražská grafická sbírka DRIT vás zvou na výstavu s názvem Český pozdní symbolismus v grafické tvorbě 1. poloviny 20. století. Zastoupena budou díla Františka Bílka, Josefa Hodka, Bohumíra Jaroňka, Felixe Jeneweina, Ludmily Jiřincové, Františka Koblihy, Jana Konůpka, Maxmiliána Švabinského a Josefa Váchala. Slavnostní vernisáž proběhne 12. března 2012 od 17 hodin. Výstavu uvede malíř a grafik Pavel Hlavatý. Výstava potrvá do soboty 14. dubna 2012. Všechna vystavená díla lze zakoupit. Všichni jste srdečně zváni.
31. 01. 2012
Ukázka z díla Ivany Pavlišové, Zimní sen, (olej) a Bohumila Nečase, Příliš erotická muzika, (olej).
31. 01. 2012
K.Beneš, T.Bím, I.Hüttnerová, E.Srncová, J.Velčovský. Více o těchto autorech a jejich dílech se dozvíte v sekci Autoři (grafika).
Vernisáž a následná výstava o Frýdku-Místku zaujaly
09. 01. 2012
Slavnostní vernisáže se zúčastnila celá řada milovníků umění napříč věkovými generacemi. Z vystavujících autorů byli na vernisáži osobně přítomni Klarissa Ondráčková, Josef Novický, Štěpán Mleczko, Roman Schmucker a nejstarší vystavující autor pan Lang.
© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign 